خانه / سیستم های پردازش تحلیلی برخط / هدف استفاده از آنالیز سرویس
هدف استفاده از آنالیز سرویسReviewed by عبدالله کشاورز on Jul 23Rating: 4.5هدف استفاده از آناليز سرويس

قبلا برای بدست آوردن اطلاعات از پایگاه‌های داده از دستورات Sql استفاده می شد. این روند یا روش جایی که یک شخص بخواهد با بخش کوچکی از پایگاه داده کار کند مناسب است. اما روش دیگری برای استفاده از پایگاه داده بویژه پایگاه داده بزرگ وجود دارد. مثلا فرض کنید یک فروشگاه آنلاین کتاب را اجرا می کنید و رکوردهایی برای ۵۰ میلیون کتاب فروخته شده دارید. شاید کتاب‌ها مقدمه ای از خیز بزرگ فروش زیست شناسی در هر سپتامبر را بدهند. در واقع می توان از این مزیت در سفارش بار و ذخیره کردن آن، اگر فقط درباره آن اطلاعات داشت استفاده نمود.

معمولا می خواهید بدانید چه تعداد مردم کتابی خاص را در طول هر ماه از سال سفارش داده اند. برای این منظور می توان یک پرس و جو ساده از Sql نوشت که برای بدست آوردن این اطلاعات ممکن است Sql Server زمان زیادی را بین رکوردهای زیاد طی کند. همچنین اگر اطلاعات درخواستی در یک جدول یا بانک نبود چه اتفاقی می افتد؟ مثلا اطلاعات مشتری‌ها در پایگاه داده ای از نوع Oracle و اطلاعات تولید کننده‌ها در پایگاه داده ای از نوع Access یا  Sql Server بود. چه می شد؟ اگر پس از دیدن اطلاعات ماهانه می خواستید اطلاعات هفتگی هر ماه را مشاهده نمایید؟

جستجو برای الگوهایی مثل این و خلاصه ای از اینها را پردازش تحلیلی آنلاین یا Olap می گویند که شرکت مایکروسافت از طریق برنامه ای به نام Microsoft SQL Server 2008 Analysis Services این امکان را فراهم کرده است.

بدون دیدگاه
دیدگاه های در انتظار تایید مدیریت : 1

دیدگاه شما